• Evaluační zpráva

• V průběhu února probíhalo elektronické zjišťování názorů žáků, rodičů a zaměstnanců školy - Mapa školy.

Kompletní výsledky tohoto průzkumu byly zveřejněny zde.

Výsledky tohoto průzkumu se dále zabývala školská rada, následně i rada obce a bylo rozhodnuto o odvolání ředitele a vyhlášení konkurzu.

• Přístavba se pomalu rozjíždí

• Jak jste si mohli všimnout, na školním dvoře se již pilně pracuje. Nejprve byly odstraněny ploty školního dvora a rozebrána dlažba. Největší pozornost si vyžádala demolice "domečku" - bývalé školní dílny, kde se několik generací učilo používat ruční nářadí a mnoha kolemjdoucím se při pohledu na mizící budovu vybavily vzpomínky na školní léta.
            V tuto chvíli se začína rozebírat přístupová rampa a celý prostor se připravuje na výkopové práce, které by měly začít po 15. dubnu.

• Den bez batohů se povedl

• V úterý 21.11.2023 proběhla další akce "Hrdé školy" a i my jsme se přidali. Tentokrát to byl "Den bez batohů". Což znamenalo batohy nechat doma a pomůcky a učebnice si donést nebo dovést v něčem jiném. A opět se ukázalo, že mají naši žáci úžasnou fantazii, o čemž se můžete přesvědčit na fotkách. Díky všem účastníkům a tešíme se na další akci :)

• Dýňohrátky 2023

• V letošním roce jsme opět dýně rozdělovali do 6 kategorií a odměnili následující výherce.

1.místo v kategorii vyřezáváná dýně obsadila dýně  č. 6 „Hedvika“  Theodory Kosečkové ze 2.A.

1.místo v kategorii přírodninová dýně patří dýni č.21 „Sůvička“  Anny Tesařové ze 4.třídy.

1.místo v kategorii originální dýně náleží dýni č.72 „V oblacích“ Nely Vraspírové a Karolíny Šibalové z 9.B. třídy.

1.místo v kategorii  malovaná dýně vyhrála dýně č. 105 „Strašidelná kočka“  Sofie Hnátkové z 2.A.

1. místo v kategorii obří dýně náleží dýni č. 44 pod názvem „Drypybara“  trojice žáků Jakuba Drahného, Marka Doležala a Jakuba Hrdličky z 5.B.

Na 1.místě v kategorii dýně s největším počtem hlasů  se umístila dýně č. 73 pod názvem „Gary“, kterou vyrobila Veronika Váňová z 8.A.

Rozhodli jsme se ještě nově zařadit 3 kategorie a sice:

V kategorii Tradiční dýně  byl oceněn  původní vzhled dýní a v tomto duchu byla stvořena dýně č. 115  „Ektor“ Natálie Šeré ze 4. třídy.

V kategorii podivuhodná dýně se staly 2 dýně,  č. 26  „BioBarbie“ . Tvůrkyněmi  jsou Natálie Mariánková, Karolína Šťastná a  Denisa Bébarová  a  stejné ocenění si odnese i dýně č. 13 „Otrávená Sněhurka“ Emmy Mrkvicové ze 6. třídy.

V kategorii učitelské se stala oceněnou dýně č. 24 „Náročné odpoledne“ pana učitele Petra Jelínka.

Všem gratulujeme.

Za pořadatele Mgr. Helga Finková

• Základní škola Sokolnice, okres Brno - venkov, příspěvková organizace
      • (+420) 544 224 132 (sekretariát, ředitelna)