• Přístavba se pomalu rozjíždí

• Jak jste si mohli všimnout, na školním dvoře se již pilně pracuje. Nejprve byly odstraněny ploty školního dvora a rozebrána dlažba. Největší pozornost si vyžádala demolice "domečku" - bývalé školní dílny, kde se několik generací učilo používat ruční nářadí a mnoha kolemjdoucím se při pohledu na mizící budovu vybavily vzpomínky na školní léta.
            V tuto chvíli se začína rozebírat přístupová rampa a celý prostor se připravuje na výkopové práce, které by měly začít po 15. dubnu.

• Den bez batohů se povedl

• V úterý 21.11.2023 proběhla další akce "Hrdé školy" a i my jsme se přidali. Tentokrát to byl "Den bez batohů". Což znamenalo batohy nechat doma a pomůcky a učebnice si donést nebo dovést v něčem jiném. A opět se ukázalo, že mají naši žáci úžasnou fantazii, o čemž se můžete přesvědčit na fotkách. Díky všem účastníkům a tešíme se na další akci :)

• Dýňohrátky 2023

• V letošním roce jsme opět dýně rozdělovali do 6 kategorií a odměnili následující výherce.

1.místo v kategorii vyřezáváná dýně obsadila dýně  č. 6 „Hedvika“  Theodory Kosečkové ze 2.A.

1.místo v kategorii přírodninová dýně patří dýni č.21 „Sůvička“  Anny Tesařové ze 4.třídy.

1.místo v kategorii originální dýně náleží dýni č.72 „V oblacích“ Nely Vraspírové a Karolíny Šibalové z 9.B. třídy.

1.místo v kategorii  malovaná dýně vyhrála dýně č. 105 „Strašidelná kočka“  Sofie Hnátkové z 2.A.

1. místo v kategorii obří dýně náleží dýni č. 44 pod názvem „Drypybara“  trojice žáků Jakuba Drahného, Marka Doležala a Jakuba Hrdličky z 5.B.

Na 1.místě v kategorii dýně s největším počtem hlasů  se umístila dýně č. 73 pod názvem „Gary“, kterou vyrobila Veronika Váňová z 8.A.

Rozhodli jsme se ještě nově zařadit 3 kategorie a sice:

V kategorii Tradiční dýně  byl oceněn  původní vzhled dýní a v tomto duchu byla stvořena dýně č. 115  „Ektor“ Natálie Šeré ze 4. třídy.

V kategorii podivuhodná dýně se staly 2 dýně,  č. 26  „BioBarbie“ . Tvůrkyněmi  jsou Natálie Mariánková, Karolína Šťastná a  Denisa Bébarová  a  stejné ocenění si odnese i dýně č. 13 „Otrávená Sněhurka“ Emmy Mrkvicové ze 6. třídy.

V kategorii učitelské se stala oceněnou dýně č. 24 „Náročné odpoledne“ pana učitele Petra Jelínka.

Všem gratulujeme.

Za pořadatele Mgr. Helga Finková

• Slavnostní zahájení školního roku 2023/2024

• V pondělí 4. září proběhne slavnostní zahájení školního roku 2023/2024. Prvňáčci se sejdou na obecním úřadě v 8:00, kde je přivítá starosta obce a poté přejdou do školy. Žáci 2. - 9. ročníků mají slavnostní zahájení od 9:00 v místní sokolovně.

• Lyžařský výcvik

• V termínu 6.3. - 10.3.2023 se opět uskutečnil tradiční lyžařský výcvik. Užili si to všichni, vrátili se živí i zdraví.

• Česko zpívá koledy

• Zveme vás na dvanáctý ročník akce Česko zpívá koledy

I letos si společně zazpíváme koledy, které již známe:
                 Nesem vám noviny
                 Půjdem spolu do Betléma
                 Narodil se Kristus Pán
                 Veselé vánoční hody

Pásli ovce Valaši

Zpívání zakončíme vánoční písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí.

Sejdeme se 7. prosince 2022 v 18 hodin na návsi u vánočního stromu, abychom nejen společně zpívali, ale prožili i příjemný adventní čas.

• Ke slovu se dostala poezie

•      29.11.2022 se konala školní recitační soutěž, která měla velký úspěch a určitě si získala mnoho fanoušků. V rámci třídních kol se jí během celého listopadu zúčastnilo bezmála 200 žáků.

Z každého ročníku pak postoupili ti nejlepší do celoškolního kola. Vyzkoušeli si to i žáci z naší nové přípravné třídy a nutno říci, že tento úkol splnili na jedničku.

Soutěžilo se ve třech kategoriích, dle zastoupení žáků jednotlivých ročníků. A jak to dopadlo?

I. kategorie (přípravná třída, 1. a 2. ročník)

1. místo Emma V. (2.B)

2. místo Radka K. (2.B)

3. místo Petr M. (2.A)

II. kategorie (3. až 5. ročník)

1. místo Kateřina M. (5.B)

2. místo Natali D. (5.A)

3. místo Viktorie V. (3.)

III. kategorie (6. až 9. ročník)

1. místo Karolína Ch. (9.)

2. místo Hugo F. (7.A)

3. místo Nela V. (8.B)

Všem srdečně blahopřejeme.  Za kolektiv ZŠ Sokolnice L. Tomšíková.

• Volby do školské rady

• 25. 10. 2022 skončí tříleté funkční období školské rady. Z tohoto důvodu vyhlašuji volby do školské rady.

• Voleni budou 2 členové školské rady
            • Oprávněným voličem je každý zákonný zástupce žáka ZŠ Sokolnice
            • Podávat kandidaturu je možné prostřednictvím elektronického systému Edupage v modulu přihlašování
            • Podávat kandidaturu je možné ve dnech 27. 9. – 6. 10. 2022